Większość z nas, na etapie urządzania swojego wymarzonego wnętrza, staje przed wyborem zakupu i dobrania idealnego dywanu. Dywan, jest zazwyczaj, jednym z tekstyliów domowych, wyjątkowo intensywnie poddawanym eksploatacji Powinniśmy więc postawić na jego trwałość i łatwość utrzymania w czystości.

I tak, przed wybraniem się do sklepu z dywanami lub przeszukując nieznane krańce Internetu, w zależności od naszych upodobań, roli życiowej, potrzeb czy charakteru, zadajemy sobie pytania:

 „Czy jest dywan, który z łatwością wyczyszczę, nawet jeżeli moje ukochane dziecko postanowi jeść pizzę, siedząc na podłodze i traktując dywan jako talerz?” – Super mama

– „Czy jest dywan, na tyle cienki, jednak wystarczająco trwały, na który bez problemu wjedzie mój nowy, inteligentny odkurzacz”? – nowoczesna i perfekcyjna Pani domu

– „Czy jest dywan, który będę mógł wyprać w pralce, kiedy mój pies postanowi wytarzać się na nim, po spacerze w deszczowy dzień?” – troskliwy właściciel buldoga francuskiego

– „Czy jest dywan, bezpieczny dla środowiska?” – miłośnicza przyrody, eko aktywistka

– „Czy jest dywan, wpisujący się w aktualne trendy, jednocześnie łatwy w utrzymaniu? – praktyczny miłośnik trendów wnętrzarskich i ogólnie pojętego designu

– „Czy jest dywan, który nie będzie się ślizgał po moim parkiecie (a jednocześnie go nie zniszczy), czy moje wnuki będą mogły bezpiecznie po nim biegać? – troskliwa babcia trójki wnucząt (Franek lat 6 lat, Amelka lat 5, Staś lat 10)

My, Pasadena home & deco, jako firma poszukująca produktów najwyższej jakości, nieustannie śledząca najnowsze trendy, ze swobodą odpowiadamy na pytania wszystkich dociekliwych klientów, ceniących sobie dobry design i wysoką jakość. Śmiało, mówimy więc– „Tak, oczywiście, że jest taki dywan, co więcej nie jeden, kolekcja dywanów łatwoczyszczących Carept Decor liczy sobie wiele pięknych wzorów”.

Przejdźmy do konkretów, co właściwie jest takiego „super”, w dywanach łatwoczyszczących Carpet Decor by Fargotex, należących do (dziecio- i w dużej mierze zwierzoodpornej) kolekcji produktów Magic Home? Odpowiadamy:

Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje,  dywany te, wyjątkowo łatwo się czyszczą. Unikalna technologia Easy Clean, zabezpiecza dywan, przed wnikaniem wszelkiego rodzaju plam, w głąb jego włókien. Dywany te charakteryzuje hydrofobowość. Nie straszne mu plamy z sosu pomidorowego, czosnkowego, jogurtu z malinami, herbaty, wina czy kawy i wielu innych płynnych substancji (jakie powinny znaleźć się w naszym żołądku, ale z powodu serii niefortunnych zdarzeń znalazły się na dywanie).

„Jak pozbyć się plam z dywanu?” Przykładowo, gdy wyjemy kawę – wystarczy położyć ręcznik papierowy i pozwolić mu wchłonąć resztkę płynu. Następnie, to co pozostało na dywanie, polewamy niewielką ilością wody i ponownie kładziemy ręcznik papierowy. Gdy ręcznik wchłonie płyn, już tylko go zabieramy  i pozostawiamy „magiczny” dywan do wyschnięcia. W momencie na dywanie znajdzie się sos – zbieramy jego nadmiar i postępujemy tak samo jak w przypadku plamy z kawy. Takie dywany możemy również samodzielnie wyprać w pralce w niskiej temperaturze 30’.

Po drugie, dywany łatwoczyszczące z kolekcji Carpet Decor, posiadają powłokę antypoślizgową, wykonaną
z bezpiecznych dla środowiska substancji. Ta cecha, jest szczególnie istotna, dla rodziców i osób starszych, ponieważ w znacznym stopniu ogranicza ślizganie się dywanu po podłodze.

Po trzecie, charakteryzują się one niepowtarzalnym wzornictwem, wygodą użytkowania i trwałością. Zarówno miłośnicy nowoczesnego designu jak i klasycznych motywów znajdą w kolekcji, coś dla siebie. Posiadają wysoką odporność na światło, więc długo będą cieszyć swojego właściciela  pięknym kolorem.

Tkane na płasko, na krosnach dywany Carpet Decor, to pewność, że w przeciwieństwie do dywanów typu shaggy, nie znajdziemy w nich ostrych kawałków chipsów, wytrąconych
z ręki, podczas emocjonującego finału „Gry o Tron” lub Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Nie utknie w nich niezwykle, niebezpieczny dla naszych stóp, klocek Lego.

Po czwarte, są to dywany idealne dla alergików. Dzięki technologii produkcji i użyciu odpowiedniej przędzy, nie gromadzą kurzu i nie prowadzą do rozwijania się roztoczy, w efekcie zmniejszając ryzyko powstawania alergii. Posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 (nie ma w nich stężeń substancji szkodliwych).

Wszystkie dywany łatwoczyszczące, występują w rozmiarze 160×230 cm, niektóre wzory możecie również zakupić w rozmiarze 200×300 cm.

Dywany kupicie tutaj: https://pasadenahome.pl/dywany/dywany-latwoczyszczace/

Dywany kupicie tutaj: https://pasadenahome.pl/dywany/dywany-latwoczyszczace/

Jeżeli macie więcej pytań, piszcie śmiało na showroom@pasadenahome.pl – z chęcią odpowiemy na te najbardziej dociekliwe.