Jakie oświetlenie pasuje do wnętrz w stylu nowojorskim?

Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem każdego domu, restauracji czy hotelu. Odpowiednio rozplanowane, pozwoli nadać charakter całemu pomieszczeniu. Pomoże nam również wydzielić strefy, w których spędzamy czas a także stanie się swego rodzaju biżuterią, której blask rozświetli i ozdobi nasze wnętrza.

 

Realizacja mieszkanie Warszawa z wykorzystaniem naszych produktów. Meble, firany i zasłony, rolety rzymskie dzień i noc, oświetlenie, sztukateria. Projekt Gabriela Moraljan
Realizacja mieszkanie Warszawa z wykorzystaniem naszych produktów. Meble i oświetlenie, firany i zasłony, rolety rzymskie dzień i noc, sztukateria. Projekt Gabriela Moraljan.

Przejdźmy do konkretów, bo o tematyce oświetlenia moglibyśmy rozpisywać się godzinami. Ten wpis dotyczy lamp, które sprawdzą się w konkretnym stylu, na którego rzecz, powoli żegnamy styl skandynawski.

Mowa tutaj o stylu nowojorskim. Ponadczasowym, eleganckim, pełnym klasy i wdzięku. Sztukateria, tapicerowane (w najwyższej jakości tkaninach) meble, tapety, blask stali nierdzewnej, drewniane parkiety oraz piękne kamienne podłogi i blaty. To kilka, z wielu elementów opisujących, tą wnętrzarską estetykę. Ze względu na swój eklektyczny charakter, styl nowojorski daje nam wiele możliwości.

Nie bójmy się łączyć drewna z metalem, aksamitu z lnem, wzorów geometrycznych z kwiatami a także starego z nowym. Przecież na wiekowej, drewnianej komodzie pięknie, będzie prezentować się lampa z abażurem wykonanym z białego płótna oraz nogą z metalu i kryształu – taka jak lampa stołowa Ellen 1.

Lampa stołowa Ellen 1 w stylu nowojorskim. Klasyczny, biały, stożkowy abażur. połączony z metalową ramą, zdobiony kryształowym szkłem. Idealny dodatek do szafki nocnej lub konsoli w salonie.
Lampa stołowa Ellen 1 w stylu nowojorskim. Klasyczny, biały, stożkowy abażur. połączony z metalową ramą, zdobiony kryształowym szkłem. Idealny dodatek do szafki nocnej lub konsoli w salonie.

 

Spośród naszej oferty lamp stołowych, sufitowych, podłogowych i kinkietów, przedstawiamy te modele, które idealnie sprawdzą się w stylu nowojorskim. Jest pośród nich wiele modeli klasycznych wykonywanych z nowoczesnych materiałów w połączeniu z materiałowymi abażurami lub szklanymi kloszami. W kolorystyce dominuje srebro, złoto oraz biel.

 

Skoro już wyobraziliśmy sobie elegancką lampę Ellen, stojącą na komodzie, która została nam podarowana przez ukochanych dziadków, zacznijmy od lamp stołowych. Nasze wybory to:

Lampa stołowa w stylu Nowojorskim Spencer 5 biały chrom Lampa stołowa w stylu Nowojorskim Ellen 2 Lampa stołowa w stylu Nowojorskim Gabinet 2

 

 

W przypadku gdy, chcecie kupić samą podstawę/nogę do lampy:

Lampa stołowa w stylu nowojorskim Deluxe 1 Lampa stołowa w stylu nowojorskim Deluxe 2 Lampa stołowa w stylu nowojorskim Deluxe 3 Lampa stołowa w stylu nowojorskim Deluxe 6

 

 

W przypadku oświetlenia sufitowego w stylu nowojorskim, modeli w ofercie mamy bardzo dużo, tutaj przedstawiamy wszystkie ulubione:

Lampa sufitowa wisząca w stylu nowojorskim żyrandol Glamour 2B Lampa wisząca w stylu nowojorskim Emma złota Lampa wisząca w stylu nowojorskim Helen Lampa wisząca w stylu nowojorskim Spencer 1 biały

 

Nie zapominamy o kinkietach, można je umieścić w łazience, w salonie, w sypialni. Mogą podświetlać dzieła sztuki, lub być pomocne przy czytaniu książki:

Kinkiet w stylu nowojorskim Spencer 1 chrom Kinkiet w stylu nowojorskim Aspen chrome Kinkiet w stylu nowojorskim Deluxe 6 Kinkiet w stylu nowojorskim Helen chrom

 

Więcej lamp w tylu nowojorskim znajdziecie na naszej stronie pod adresem: https://pasadenahome.pl/oswietlenie/?filter_styl=nowojorski-hamptons