Chociaż na polskim rynku znajdziemy wielu producentów łóżek tapicerowanych, z pewnością nie jeden z nas marzy o wyjątkowym łóżku, wykonanym według własnych potrzeb i upodobań. Pasadena home & deco przychodzi z pomocą najbardziej wymagającym klientom, którzy chcą nadać swojej sypialni niepowtarzalny charakter. To w końcu w tym pomieszczeniu spędzamy 1/3 swojego życia i powinno być ono skrojone na miarę naszych potrzeb.

Przejdźmy do rzeczy – od czego zacząć przygotowując się do wizyty w sklepie, który świadczy usługę budowy i tapicerowania takich łóżek? Po pierwsze zastanówmy się nad wielkością materaca jaki jest nam potrzebny. Materac dobierajmy do wieku, wzrostu i wagi domowników. Należy pamiętać, że wielkość materaca, nie równa się wielkości łóżka. Całkowitą długość i szerokość łóżka możemy modyfikować ustalając wymiary stelaża i grubość pianki, przykładowo możemy zbudować łóżko z gruba ramą okalającą łóżko, która zmieni wymiary nawet o kilkadziesiąt centymetrów.

Po drugie, szukajmy inspiracji, jeżeli sami nie mamy doświadczenia w projektowaniu, bądź martwimy się o proporcje całego mebla lub nasza wizja jest tylko ogólna. Warto przejrzeć najgłębsze zakątki Internetu, być może natkniemy się na nietypowy kształt zagłówka, albo znajdziemy oryginalne pikowanie, które sprawi, że nasze łóżko stanie się ozdobą sypialni. Należy zadbać o każdy szczegół, przykładowo: boki łózka mogą być zaokrąglone lub wykończone ostrzejszym kantem, łóżko może posiadać skrzynię na pościel lub jest nam ona zbędna.

Teraz czas na odrobinę przyjemności i coś co lubią wszystkie Panie – wybór tkaniny. Pomijając kolor, który jest oczywiście ważnym, jak nie najważniejszym aspektem skupmy się na innych parametrach.  Na zagłówku pikowanym, lepiej sprawdzą się tkaniny bez wzorów lub takie, które posiadają drobny wzór. Czemu? Ponieważ pikowanie, szczególnie gęste, sprawi, że duży wzór zostanie zniekształcony i w efekcie końcowym tkanina, którą oglądaliśmy w sklepie będzie znacznie odbiegać efektem wizualnym od naszego wyobrażenia. Pikowanie możemy wybrać dowolne np.: w pasy, kwadraty, typu chesterfield, angielskie, czy też karo, z guzikami lub bez. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać bardziej minimalistyczną, wersję zagłówka – tapicerowanego na gładko lub takiego, który posiada tylko niewielkie przeszycia lub lamówkę (gruby sznurek obszyty tkaniną). Tkaniny ze strukturą sprawdzą się zarówno na zagłówkach pikowanych jak i gładkich. Do tapicerowanych łóżek możemy też używać wszelkich dodatków tapicerskich takich jak, pineski, guziki czy gwoździe np.: z kryształkami Swarovskiego.

Jeżeli mamy dzieci, warto wybrać tkaniny łatwoczyszczące, które pozwolą nam na ich mycie i szorowanie bez naruszenia struktury tkaniny.  Świetnie sprawdzą się te, z kolekcji Magic Home od firmy Fargotex. W kwestii ścieralności tkanin, łóżka nie są eksploatowane w taki sam sposób jak krzesła czy sofy, więc możemy, szczególnie na zagłówki, wybrać tkaninę z mniejszą ilością cykli jak również z haftem lub oryginalnym nadrukiem. W Pasadenie znajdziecie takie tkaniny od największym producentów takich jak np.: Ridex, Dekoma, Thibaut itp.

Podsumowując, łóżko na zamówienie, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie możliwość pełnej personalizacji produktu oraz chcą wyróżnić swoją sypialnię oryginalnym designem. Życzymy Państwu słodkich snów, dziękuje, dobranoc J.