weWNĘTRZna pustka?

Znasz to uczucie, kiedy jesteś już posiadaczem wygodnej kanapy lub pięknego łóżka, ale stajesz w swoim wnętrzu, z niepokojem patrząc na wymarzony mebel i czujesz pustkę. Myślisz sobie, czegoś tu brakuje, kropki na „i” … co to może być?

Brakuje Ci dekoracji!

Otóż odpowiedź jest prosta – brakuje Ci dekoracji, np.: poduszek, skrojonych, na miarę Twoich potrzeb. Tylko co począć, gdy przeszukałeś już asortyment, tak zwanych sieciówek i nadal czujesz potrzebę, wyróżnienia się z pośród tłumów? Pasadena home&deco przychodzi z rozwiązaniem i szyje poduszki, skrojone na miarę Twoich potrzeb. Wykonujemy poduszki o dowolnym kształcie i rozmiarze.

Dekoracyjne poduszki z wzorzystych tkanin z dekoracyjną lamówką w kontrastowym kolorzeUsługa szycia poduszek dekoracyjnych na wymiar tkanina Icy i Jardin 1

Przed wizytą w showroomie Pasadena home&deco

Oto kilka prostych kroków, jak przygotować się do wizyty w naszym showroom’ie i rozmowy ze sprzedawcą. Po pierwsze zastanów się , czy wolisz stonowane kolory, czy wzorzyste szalone wzory. Zrób zdjęcie wnętrza i mebli, jeżeli nie masz pomysłu na dekoracje, chętnie Ci doradzimy. Możesz także, poszukać inspiracji w Internecie – być może znajdziesz oryginalny kształt, nietypowy rozmiar lub ciekawie wszytą pasmanterię.

Kiedy już znajdziesz się w Pasadenie, będziesz miał możliwość wyboru z pośród setek próbników, tysięcy wzorów i kolorów. Posiadamy materiały takich producentów jak: Ridex, Dekoma, Rad-pol, G P & J BakerBaker, Alexmoda, Thibaut, Fargotex Magic Home, Loop, Porter&Stone, Vadain, i wielu innych. Tkaniny błyszczące, matowe, w kolorowe wzory, gładkie, aksamity, lny, bawełny, satyny itp. – miksuj i baw się strukturami i kolorami. Jeżeli jesteś fanem zmian, chętnie uszyjemy dla Ciebie poduszkę dwustronną – np.: z jednej strony gładą, z drugiej z oryginalnym ornamentem. Poduszki mogą mieć również lamówkę lub wszytą pasmanterię wokół a także naszytą na wierzchu. Możesz zamówić usługę szycia z wypełnieniem lub bez. Gdy marzy Ci się poduszka w kształcie chmurki lub gwiazdki do pokoju Twojego maluszka – nie ma problemu, takie zadania nam nie straszne.

Dekoracyjne poduszki z wzorzystych tkanin z dekoracyjną lamówką w kontrastowym kolorzeUsługa szycia poduszki na wymiar z wypełnieniem i lamówką 30x50 cmUsługa szycia poduszek dekoracyjnych na wymiar tkanina Scandy

W przypadku gdy masz zdolności krawieckie, lub masz kogoś komu chciałbyś powierzyć szycie – nie ma problemu możesz zakupić samą tkaninę, bez usługi szycia.

Najbardziej popularne rozmiary poduszek, o dobrze dobranych proporcjach to:

 1. Kwadraty:
  1. 60x60cm
  2. 55x55cm
  3. 50x50cm
  4. 45x45cm
  5. 40x40cm
 2. Prostokąty:
  1. 40x60cm
  2. 30x50cm

 

Jeżeli sama lub sam, masz zamiar zakasać rękawy i uszyć wymarzone dekoracje, pamiętaj o odpowiednim zapasie tkaniny. Tkaniny, możesz zamawiać stacjonarnie co 10 cm, zaś przez stronę co 50 cm. Przykładowo chcesz uszyć poduszkę 50×50 cm, wybrałeś tkaninę o szerokości w wałku 140 cm. Na każdy bok poduszki z lamówką (lub bez) potrzebujesz po około 10 cm zapasu na każdy górę/dół oraz boki (5 cm na stronę). W tym przypadku, potrzebny Ci kawałek tkaniny o wymiarach 60cmx110cm (50+50+10 =110) Musisz zamówić 60 cm danej tkaniny. Pozostanie z niej niewielki odpad, możesz więc przemyśleć wielkość poduszek, tak żeby maksymalnie wykorzystać tkaninę, lub wykorzystać pozostałą część na lamówkę do kolejnej poduszki. To samo tyczy się poduszek w nietypowych kształtach, np.: wspomnianej wcześniej gwiazdki potrzebujesz zapasu tkaniny, od najdalej oddalonych punktów.