Produkty w sklepie

Welur zwany jest również welwetem, aksamitem czy sztruksem – jest materiałem wytwarzanym z miękkiej przędzy runowej, co czyni go tkaniną o wysokiej jakości użytkowej.  Tkaniny welurowe zaliczane są do grupy pluszów. Bardzo często uznawany jest za materiał luksusowy z racji swojego wyglądu. Sposób wytwarzania weluru sprawia, że w procesie tkania uwydatniają się często nierówne cieniowania, co dodaje głębi koloru oraz większego uroku tkaninie, uwydatniając jej piękno.

Tkaniny welurowe są bardzo miłe w dotyku, miękkie i puszyste. Ich strukturę można porównać to przyjemnego dotyku aksamitnej skórki brzoskwini  Mają wykończenie satynowe i matowe, a jednocześnie sprawiają wrażenie delikatnie opalizujących czy mieniących się, co daje  efekt ekskluzywnego wyglądu. Welur jest tkaniną, która idealnie układa się na różnego rodzaju meblach użytkowych oraz elementach wystroju, np. wezgłowiu łóżka sypialnianego. Jest chętnie preferowanym materiałem obiciowym. Welur znany jest ze swej wytrzymałości. W porównaniu do innych tkanin o splocie tradycyjnym, welur jest jednym z bardziej trwałych. Tkaniny welurowe są bardzo odporne na rozdarcia i wycieranie.

Zastosowanie weluru ma wiele zalet, jednak najbardziej ceniony jest za uczucie komfortu i przede wszystkim za wygodę. Użycie tej tkaniny we wnętrzach przynosi wrażenie ciepła i komfortu, a co za tym idzie przytulności. Ta miła w dotyku tkanina jest nie tylko elegancka ale również poprawia estetykę wnętrza. Welur cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, poprzez bogatą gamę kolorystyczną.  Jest materiałem, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jest to tkanina godny uwagi ze względu na wysoką odporność na zniszczenia i wszelkiego rodzaju zabrudzenia.